Naar topnavigatiemenu Naar hoofdnavigatiemenu Naar hoofdinhoud
Patiëntenfolder

Leefregels na plaatsing cochleair implantaat (CI)

Bij uw kind is een cochleair impantaat (CI) geplaatst. Voor een goed herstel is een aantal leefregels belangrijk voor als uw kind weer thuis is. Wij hebben de belangrijkste voor u op een rij gezet.

Download PDF

Nabloeding, koorts en hoofdpijn

Blijft u thuis ook alert op een nabloeding, zeker de eerste 24 uur na de ingreep. Wees ook alert op koorts en hoofdpijn.

Medicatie

Uw kind voelt zich waarschijnlijk niet echt lekker, geef uw kind de eerste 48 uur op gezette tijden pijnmedicatie volgens voorschrift van de arts. Om de kans op een ontsteking van de wond of het implantaat zo klein mogelijk te houden, krijgt uw kind tijdens de operatie en de week erna antibiotica.

Wond

De wond mag tot de eerste poliklinische controleafspraak niet nat worden. Oplosbare hechtingen hoeven niet verwijderd te worden.

Bewegen en naar school

  • Uw kind moet de eerste week rustig aan doen, dus bijvoorbeeld niet trampolinespringen en dergelijke.
  • Uw kind mag 2 weken niet sporten.
  • Uw kind mag 2 weken niet zwemmen in verband met de infectiegevoeligheid van het oorgebied na een operatie.
  • Uw kind mag gewoon naar school als hij/zij zich goed voelt.

Contact

Heeft u vragen over het cochleair implantaat (CI) of de accessoires die erbij horen? Bel dan naar het CI-secretariaat:
  • (010) 703 18 12 (bereikbaar van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 16.30 uur)
Heeft uw kind andere klachten aan keel, neus of oor? Bel dan naar de polikliniek Keel-, neus- en oorheelkunde (KNO) Sophia Kinderziekenhuis:
  • (010) 703 60 73 (bereikbaar van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur)
Bij spoed in het weekend of in de avond belt u het algemene nummer van het Erasmus MC:
  • (010) 704 0 704 (altijd bereikbaar)