Naar topnavigatiemenu Naar hoofdnavigatiemenu Naar hoofdinhoud

Erasmusarts 2030

Met Erasmusarts 2030 introduceert het Erasmus MC een geneeskundeopleiding die klaar is voor de toekomst en die aansluit bij een eigentijdse visie op onderwijs voor een nieuwe generatie studenten.

Welkom bij Erasmusarts 2030

Het beroep van arts is in verandering. De patiënten van nu leven gemiddeld langer, zijn mondiger en diverser en zij hebben vaak meerdere ziekten naast elkaar. Dit maakt het zorglandschap complexer. De arts is daarom in staat als expert en collega te functioneren in een keten of team van zorgverleners en om nieuwe kennis en technologie te beoordelen en toe te passen.

Opleidings- en onderwijsvisie

Het Erasmus MC wil studenten opleiden tot breed academisch gevormde artsen die goed zijn voorbereid op nieuwe technologische ontwikkelingen en die maatschap­pelijk betrokken zijn.
Lees over onze visies
Meer Erasmusarts 2030 nieuws
  • Toetsfan met een missie

    Een echte toetsfan. Zo noemt Risbo dr. Floor van Rosse, clusterleider Toetsing Erasmusarts 2030. Tijdens de ontwikkeling van het EA2030 curriculum werkte de geneeskundeopleiding nauw samen met trainers en adviseurs van Risbo. Samen stoomden zij de onderwijsstaf klaar voor een nieuwe manier van ontwikkelen, waarderen en evalueren. Floor sprak het Risbo over toetsinnovatie en onderwijsvernieuwing.

    Lees meer
  • Dashboard helpt studenten van data naar leerdoel

    Floor van Rosse en Suzanne Peeters ontvangen een comenius senior fellowship

    Lees meer
  • Suzanne geeft vorm aan de opleiding voor de arts van de toekomst

    Erasmusarts 2030 is het nieuwe geneeskundecurriculum

    Lees meer
  • Aandacht voor diversiteit in het onderwijs

    Diversiteit en inclusie zijn dagelijkse realiteit in de spreekkamer. Daarom is het cruciaal dat zorgprofessionals al tijdens hun opleiding leren met een inclusieve blik te kijken. Maar hoe vertaal je dat naar onderwijs? Hoe maak je casussen écht representatief? Op 27 mei gingen docenten, adviseurs en studenten hierover in gesprek tijdens EA2030-ochtend over D&I. Chantal van Andel: ‘We gaan de goede kant op'.

    Lees meer
  • VIP-coach Vincent is een aanspreekpunt binnen de opleiding

    Ook geneeskundestudenten begeleiden in hun persoonlijke en professionele ontwikkeling? Wordt VIP-coach!

    Lees meer
  • Projectonderwijs-docent Wilma maakt studenten wegwijs in het onderzoek

    Ook geneeskundestudenten begeleiden? Word PO-docent!

    Lees meer