Naar topnavigatiemenu Naar hoofdnavigatiemenu Naar hoofdinhoud
education-book
Training

Evidence Based Practice deel 2 (verdieping) - 2027

Onderwijsaanbieder: Erasmus MC Academie
Onderwijsvorm: Klassikaal
Categorieën : Kwaliteit en Veiligheid

Over deze opleiding

Inleiding:

Als zorgprofessional wil je de best mogelijke zorg bieden. In de praktijk kom je regelmatig situaties tegen waarin je je afvraagt: Is dit wel de beste aanpak? Of: Waarom doen we het eigenlijk zo? Evidence Based Practice (EBP) helpt je om zulke klinische onzekerheden te vertalen naar onderbouwde keuzes, gebaseerd op wetenschappelijk bewijs, professionele expertise en de voorkeuren van de patiënt.


Doelgroep:

  • Zorgprofessionals (in opleiding) met voldoende basiskennis van EBP* 

 * Van deelnemers wordt verwacht dat ze zelfstandig een beantwoordbare onderzoeksvraag kunnen formuleren, systematisch kunnen zoeken naar wetenschappelijke literatuur en deze kritisch kunnen beoordelen. De vereiste voorkennis heeft men opgedaan tijdens de vooropleiding (bijvoorbeeld hbo-V) of door deelname aan de training Evidence Based Practise deel 1 (basis).  


Inhoud: 

Evidence Based Practise deel 2 is een verdiepende training die zich richt op het vertalen van wetenschappelijk kennis naar concrete verbeteringen in de zorgpraktijk. Op basis van een eigen praktijkvraagstuk ga je verschillende soorten gevonden bewijs afwegen, formuleer je onderbouwde aanbevelingen en verken je hoe deze in de praktijk kunnen worden toegepast. Daarmee doorloop je de laatste twee stappen van het EBP-proces: Apply en Assess.  

Voorafgaand aan deze training kies je een ‘probleem’ dat je in je dagelijkse werk tegenkomt. Dit kan gaan over een routinematige handeling waar twijfel over bestaat, praktijkvariatie, of een werkwijze zonder duidelijke onderbouwing. Wanneer je hebt deelgenomen aan de training Evidence Based Practise deel 1 beschik je al over een gedeeltelijk uitgewerkt praktijkvraagstuk.  


Samenwerking 

Samenwerking met een mededeelnemer is mogelijk wanneer: 

  • deelnemers werkzaam zijn binnen dezelfde beroepspraktijk, bijvoorbeeld doordat zij: 
    • werkzaam zijn binnen dezelfde organisatie; 
    • of werkzaam zijn in verschillende organisaties maar dezelfde opleiding volgen; 
óf
  • het praktijkvraagstuk beroeps- of afdelingsoverstijgend is en aantoonbaar relevant is voor de beroepspraktijk van beide deelnemers. 

 Bij twijfel beoordeelt de docent of adviseur L&O of samenwerking passend is.   


Afronding 

De training wordt afgerond middels een schriftelijke uitwerking (CAT-format) van het praktijkvraagstuk en een mondelinge presentatie van de uitkomsten.


Programma:

Bijeenkomst 1 (4 uur) 

  • CAT-methode 
  • Afwegen van bewijs en besluitvorming 
  • Reflecteren op EBP-proces en implementatieverkenning 

Bijeenkomst 2 (2-3 uur) 

  • Mondelinge presentaties  

Tijdens bijeenkomst 1 is er voldoende gelegenheid om vragen te stellen aan de docent en aan het praktijkvraagstuk te werken.  

Het onderwijs wordt online verzorgd via Zoom tenzij anders is vermeld. Op de cursuspagina in Itslearning vind je alle relevante informatie en het onderwijsmateriaal. Uiterlijk drie weken voorafgaand aan de startbijeenkomst, word je aan deze pagina gekoppeld.  

Prijs: €680 Klik hieronder op inschrijven en doorloop het betaalproces. 


Let op/bijzonderheden: 

  • Kennis en vaardigheden om op systematische wijze te zoeken naar wetenschappelijke literatuur en deze kritisch te beoordelen op kwaliteit en relevantie zijn vereist om deel te kunnen nemen aan deze training. 
  • Voorafgaand aan bijeenkomst 1 lever je een bondige beschrijving van je praktijkvraagstuk in. Dit vraagstuk is besproken met- en goedgekeurd door je praktijkopleider, werkbegeleider of leidinggevende.
  • Samenwerking is toegestaan op voorwaarde dat het praktijkvraagstuk aantoonbaar relevant is voor de beroepspraktijk van beide deelnemers. 
  • Op deze training zijn de algemene voorwaarden van de Erasmus MC Academie van toepassing (artikel 3d).

Heb je vragen?  

Stuur een e-mail naar leren.en.ontwikkelen@erasmusmc.nl 

Voor technische vragen mail je naar eduplaza@erasmusmc.nl     

Praktische informatie

dinsdag 20 april 2027 08:30:00 - dinsdag 8 juni 2027 12:30:00
Beschikbare plaats(en): 7

De kosten bedragen € 680,00