Bent u een verwijzer?
Via onderstaande knop komt u op de verwijzerswebsite:
Centrum voor Thuisbeademing - Verwijzer
Opname in ziekenhuis
Wanneer u opgenomen wordt in een ziekenhuis kan dat van invloed zijn op uw ademhaling en beademing. Bijvoorbeeld omdat u ernstig ziek bent, geopereerd moet worden of een ingreep met een roesje moet ondergaan. Wij adviseren dat het CTB wordt ingelicht dat u opgenomen gaat worden. Het CTB kan dan adviezen geven t.a.v. d de ademhaling, beademing, opname en ingreep.
Artsen kunnen verdere informatie vinden bij het onderdeel “informatie voor zorgverleners”.
Hoofdbehandelaren (huisarts, verpleeghuisarts, opnemend arts in ziekenhuis, tandarts) kunnen via onderstaande hyperlinks informatie en adviezen vinden t.a.v. opname en interventies. Het advies is het CTB op tijd in te lichten. Het CTB is laagdrempelig bereikbaar voor overleg en advies.
- Richtlijn informatie voor hoofdbehandelaar bij patienten met chronisch respiratoir falen
- Folder “hoofdbehandelaarsbrief” nog af te ronden.
Scholing
Voor thuiszorgorganisaties en instellingen die geschoold moeten worden in thuisbeademing of airstacken of hoestmachine verwijzing wij u naar de scholingssite.
Aanbod van leerroutes
Voor gebruiksaanwijzingen van specifieke apparatuur kunt u kijken op onderstaande site:
Apparatuur CTB Rotterdam volwassenen
Schoonmaakprotocol beademingsapparatuur
Overige vragen?
Voor overige vragen en overleg kunt u contact opnemen met: