Waarom isolatie?
U ligt in contact druppel isolatie omdat u (mogelijk) een micro-organisme heeft die infecties kunnen veroorzaken. Dit verspreidt zich via de handen of via druppeltjes bij hoesten, niezen of braken. Voorbeelden hiervan zijn onder andere griep, verkoudheid en buikgriep. De normale hygiëneregels van het ziekenhuis, zijn niet genoeg om verspreiding te voorkomen.
In het ziekenhuis gelden daarom regels voor u. Deze regels maken de kans klein dat het micro-organisme zich verspreidt. Wij kunnen ons voorstellen dat deze regels niet prettig voor u zijn. Toch vragen wij u en uw bezoek om zich hieraan te houden.
Hieronder staan de regels in het Erasmus MC.
In het ziekenhuis gelden daarom regels voor u. Deze regels maken de kans klein dat het micro-organisme zich verspreidt. Wij kunnen ons voorstellen dat deze regels niet prettig voor u zijn. Toch vragen wij u en uw bezoek om zich hieraan te houden.
Hieronder staan de regels in het Erasmus MC.
Regels bij afspraken in het ziekenhuis
Uw afspraken in het ziekenhuis kunnen gewoon doorgaan. U kunt een afspraak hebben op de polikliniek, dagbehandeling of functieafdeling. Als u een afspraak heeft, gelden deze regels voor u:
- Wij brengen u meteen naar de goede kamer. U hoeft niet te wachten in de gang of de wachtkamer.
- Medewerkers van het ziekenhuis dragen een mondkapje in de spreekkamer. Als zij u behandelen, dragen zij ook een schort en handschoenen.
- U moet na uw afspraak de afdeling meteen verlaten.
- U draagt het mondkapje tijdens uw bezoek aan de polikliniek.
- U mag met een mondkapje op, plaatsnemen in de wachtkamer.
- De medewerkers dragen dan geen mondkapje, schort en handschoenen.
Regels bij opname in het ziekenhuis
- U ligt alleen op een kamer.
- De deur van uw kamer moet dicht blijven.
- Medewerkers van het ziekenhuis dragen een mondkapje. Ze dragen alleen een schort en handschoenen als zij u verzorgen/behandelen.
- U mag de kamer niet uit, zonder overleg met uw arts of verpleegkundige.
- Als u naar een onderzoek gaat, draagt u schone kleding en een mondkapje.
Revalidatie
U mag de kamer alleen verlaten met een fysiotherapeut. Deze komt alleen wanneer dit nodig is voor uw herstel.
- Als u de kamer uit gaat wast u de handen of wrijft u de handen in met handalcohol.
- U draagt een mondkapje en houdt dit op tot u weer terug bent op uw kamer.
- U draagt kleding die schoon is.
- U mag alleen het toilet op de eigen kamer gebruiken.
- De fysiotherapeut draagt een schort en handschoenen als hij u aanraakt.
Regels voor bezoek
Uw bezoek moet zich ook aan regels houden, voor hen gelden deze regels:
- Kinderen onder de 12 jaar mogen op bezoek komen. Maar u moet dit eerst bespreken met de verpleegkundige.
- Bezoekers melden zich voor het bezoek bij de verpleging. Zij krijgen uitleg over de regels. Dan weten zij wat wel en niet mag.
- Bezoek draagt een mondkapje als zij uw kamer ingaan.
- Dit staat ook op de poster bij uw kamer.
- Bij het verlaten van de kamer, doen zij het mondkapje af. Daarna wast het bezoek de handen of wrijft deze in met handalcohol.
Regels voor Rooming-in en overnachten voor bezoek
Deze regels zijn speciaal voor bezoek wat komt buiten de bezoektijden om. Bijvoorbeeld voor bezoekers die blijven slapen.
- Rooming-in is alleen toegestaan na overleg met de verpleegkundige en arts.
- Er mag 1 persoon langdurig op bezoek komen per keer.
- Deze persoon moet op de kamer blijven.
- De bezoeker eet en drinkt op de kamer. Dit moet worden meegebracht.
- De bezoeker gebruikt het toilet en de douche op de kamer. Of een toilet speciaal voor het bezoek.
- Bij het verlaten van de kamer wast de bezoeker de handen of wrijft deze in met handalcohol.
- De bezoeker moet bij het weggaan de afdeling meteen verlaten.
Uitzonderingen
Bij medische behandelingen zoals bij beademing via een Optiflow machine zijn extra regels nodig.
De Optiflow zorgt ervoor dat kleine druppeltjes met veel kracht de ruimte in worden geblazen. In deze druppeltjes kunnen micro-organismen zitten. Dit is erg besmettelijk.
Dit zijn de regels:
De Optiflow zorgt ervoor dat kleine druppeltjes met veel kracht de ruimte in worden geblazen. In deze druppeltjes kunnen micro-organismen zitten. Dit is erg besmettelijk.
Dit zijn de regels:
- Rooming-in is alleen toegestaan na overleg met de verpleegkundige en arts.
- De medewerkers dragen ook een beschermende bril en een ander soort mondkapje (FFP2 masker).
- U ligt op een eenpersoonskamer met een sluis. Een sluis is een extra ruimte voor de kamer die zorgt dat micro-organismen niet de gang op komen.
- U mag niet buiten de kamer revalideren.