Naar topnavigatiemenu Naar hoofdnavigatiemenu Naar hoofdinhoud
Nieuws

Mis ‘t niet: Lof der Geneeskunst

2 juli 2025

In oktober is het weer zover: Lof der Geneeskunst, de gratis publiekslezing van het Erasmus MC in de Doelen. Drie toponderzoekers vertellen er over hun onderzoek. Studenten van Codarts geven circus-, muziek- en dansoptredens en na het programma is er tijd om elkaar te ontmoeten in de foyer. Mis ’t niet en reserveer nu je plekje in de Doelen!

  • Datum: vrijdagmiddag 3 oktober 2025 

  • Tijden: aanvang vanaf 14.30 uur, borrel vanaf 16.30 uur. 

  • Locatie: De Doelen, Rotterdam 

Gezonde planeet, gezonde mens 

Het thema van Lof der Geneeskunst is dit jaar ‘Gezonde planeet, gezonde mens: Op zoek naar balans.’ Want, klimaatverandering en milieuvervuiling hebben niet alleen effecten op onze planeet en natuur, maar ook steeds meer op onze leefomgeving en gezondheid. Denk bijvoorbeeld aan een toename van zonnestraling en hitte, van allergieën en zeldzame ziekten door PFAS en microplastics, en infectieziekten verspreid door insecten en vogels.   

Kinderarts en neonatoloog Jasper Been (Erasmus MC), Marjolein van Esch (TU Delft) en Erik van Raaij (Erasmus Universiteit Rotterdam) stellen daarom de vraag welke nieuwe gezondheidsvraagstukken er op ons afkomen. Preventie is het sleutelwoord: hoe kunnen we onze samenleving en steden zo inrichten dat we negatieve gezondheidseffecten beperken? Daarnaast ligt er voor de gezondheidszorg een opgave om zelf schoner te worden. Bijvoorbeeld door minder energie te gebruiken, minder afval te produceren en de CO2 uitstoot te verminderen. Lof der Geneeskunst laat zien hoe we samen zoeken naar een nieuwe balans. 

Meer informatie is te vinden op de website van Lof der Geneeskunst.