Naar topnavigatiemenu Naar hoofdnavigatiemenu Naar hoofdinhoud
education-book
Bachelor of master

MBB - Medisch Beeldvormings- en Bestralingsdeskundige

Startmoment: september
Duur: 4 jaar

De afdeling Radiologie & Nucleaire Geneeskunde van het Erasmus MC biedt de opleiding MBRT-duaal aan in samenwerking met de Hogeschool Inholland. Tijdens het opleidingstraject ben je in dienst van het Erasmus MC.

Over deze opleiding

Tijdens de opleiding MBRT- duaal leer je werken met de meest voorkomende medisch beeldvormende technieken, waaronder het maken van  PET-CT, CT- en MRI scans. Daarnaast worden de juiste handvatten aangeboden wat betreft patiënten bejegening en stralendeskundigheid. Na het succesvol beëindigen van de opleiding ben je in staat zelfstandig radiologische of nucleair geneeskundige onderzoeken te verrichten en de radioloog bij onderzoeken te assisteren. 

Naast de duale opleidingsvorm kan deze opleiding ook voltijd worden gevolgd. Zie Inholland - MBRT voltijd voor meer informatie.

Je wordt opgeleid volgens de duale hbo-opleiding Medische Beeldvorming en Radiotherapeutische Technieken (MBRT), waarbij het theoretisch gedeelte wordt verzorgd door de Hogeschool Inholland in Haarlem. Het praktijkgedeelte volg je op de afdeling Radiologie & Nucleaire Geneeskunde. De opleiding duurt vier jaar. In de opleiding staat het beroepsgericht leren en het aantonen van de eigen ontwikkeling centraal.

Ben je benieuwd naar wat het werken als MBB’er in opleiding inhoud? Kom dan naar één van onze open dagen. We organiseren elk jaar voorafgaand aan de selectieprocedure een open dag in november en een open dag in januari. Houdt  daarvoor onze informatie pagina in de gaten. Radiodiagnostisch laborant | Werken bij Erasmus MC

Als je de opleiding met succes afgerond hebt, dan ben je een Medisch Beeldvormings- en Bestralingsdeskundige (MBB’er). Ook heb je na afronding van de opleiding de titel Bachelor of Science behaald en ontvang je een diploma Toezichthoudend Medewerker Stralingsbescherming. Je kunt aan de slag in verschillende werkvelden: radiologie, echografie, nucleaire geneeskunde en radiotherapie.

Beroepsvereniging

De Nederlandse Vereniging Medische Beeldvorming & Radiotherapie (NVMBR) is een actieve beroepsvereniging waar je je als MBB’er aan kan sluiten. De NVMBR versterkt de beroepsgroep in de beroepsuitoefening, bewaakt het imago, organiseert diverse scholingsactiviteiten en behartigt de collectieve en individuele belangen van leden. Tijdens de opleiding is lidmaatschap gratis. Voor meer informatie, zie de website van NVMBR.

Het Erasmus MC heeft één van de grootste afdeling Radiologie & Nucleaire Geneeskunde van Nederland. Wat de afdeling bijzonder maakt is het academische karakter met veel aandacht voor de patiënt, onderzoek en onderwijs. De afdeling beschikt over de meest moderne apparatuur binnen het vakgebied en bevindt zich in het Erasmus MC en het Erasmus MC Sophia Kinderziekenhuis. 

Samen met de andere duale studenten en de voltijd stagiaires maak je deel uit van onze leergemeenschap, deze bestaat elk jaar uit 20-25 studenten. We organiseren 5 keer per jaar een leergemeenschapsdag waarbij de studenten met elkaar in gesprek gaan, onderwijs volgen of juist onderwijs geven. 

Lees de ervaringsverhalen van onze collega’s hier

 Radiodiagnostisch laborant | Werken bij Erasmus MC

Contact

Contactpersoon: Coördinator opleiding - Coördinator opleiding direct mailen

 

Link naar actuele vacatures binnen het Erasmus MC: Vacatures Erasmus MC

Praktische informatie

De opleiding start jaarlijks in September.

Je bent bij start van de opleiding in het bezit van een VWO, HAVO of MBO 4 diploma, bij voorkeur met de vakken wiskunde en natuurkunde. Deze voorkennis speelt net als kennis van de Nederlandse en Engelse taal een belangrijke rol tijdens de opleiding. Vind je goede communicatie met patiënten en ook met andere zorgverleners belangrijk? Heb je interesse in vakken als anatomie en pathologie? En ben je nieuwsgierig naar de allernieuwste technologieën en ontwikkelingen? Dan zijn we op zoek naar jou! 
 
Met een MBO 4 diploma als vooropleiding is het van belang dat deze opleiding affiniteit heeft met het MBRT traject (sector zorg of techniek). 

Het overleggen van een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG), een geldig identiteitsbewijs en diploma’s zijn een voorwaarde voor de aanstelling.

Tijdens de duale opleiding werk en leer je tegelijk. De opleiding start met ongeveer 3 maanden theorie. Daarna ga je aan de slag op de afdeling en zul je afwisselend na een paar weken praktijk steeds weer een week theorieles volgen op Hogeschool Inholland. Op de afdeling wordt je, vaak een-op-een, begeleid zodat je de behandelde theorie tijdens de lesweken gelijk aan de praktijk kan koppelen.

In het tweede jaar wordt aan verbreding en verdieping van het eerste jaar gewerkt. Complexere onderzoeken en patiëntengroepen komen uitgebreid aan bod. De opleiding blijft een afwisseling tussen lesweken en praktijk op de afdeling. Binnen het derde jaar worden de benodigde competenties naar een hoger niveau getild. Dit zowel binnen jouw afdeling als tijdens de stage in een ander werkveld. 

In het laatste jaar kies je naast het afstudeertraject zelf waarin jij je verder wilt verbreden of verdiepen. Dit gebeurt via keuzeprogramma’s.

Meer informatie over de studieopbouw: De opleiding - Hbo-opleidingen Hogeschool Inholland

De opleiding wordt vergoed door de afdeling. Daarnaast bieden wij jou een leer-arbeidsovereenkomst van 32 uur per week gedurende 4 jaar.

Je ontvangt een zakgeld vergoeding tijdens de beroepsvoorbereidende periode (12 weken) van € 400,- per maand met aanvulling tot het minimumloon. 

Het bruto maandsalaris (leerlingen schaal A) en arbeidsvoorwaarden zijn conform de CAO Universitair Medische Centra (UMC).

Voorbereiding

Wanneer je geen examen hebt gedaan in Wis- en Natuurkunde op minimaal HAVO niveau dan stellen wij bij het succesvol doorlopen van de selectieprocedure een bijscholing van 2 lesdagen verplicht.

Overige voorbereiding is optioneel en kan via een van de cursussen die de Hogeschool Inholland aanbiedt: Voorbereidingscursussen

Aanmelding start via een sollicitatieprocedure. De vacature voor opleidingsplaatsen MBRT-duaal is doorgaans geopend van november tot en met februari. Voor actuele vacatures, kijk op: Vacatures Erasmus MC. Voor de vacature voor onze opleidingsplaats zoek je op MBB.